ANDREA MÁČALÍKOVÁ

Přímá studentka Dr. Richarda Bartletta,

Ráda Vám pomohu změnit váš pohled na život.

Jsem lektorka transformačních kurzů
Cesta k Vnitřní Svobodě, Kvantování srdcem a nově Aktivuj svoji duchovní DNA

 

Jsem přímou studentkou Dr. Richarda Bartletta, který položil základy Matrix Energetics a je největším světovým propagátorem a autorem kvantové terapie. 

Původně jsem fyzioterapeutka – pracovala jsem se seniory, s dětmi s postižením ve stacionáři, s běžnou populací, která má “běžné” civilizační choroby. Během mé praxe jsem více a více přemýšlela o tom, proč se klienti vracejí se svým onemocněním. Že se jim uleví pouze na chvíli. Unavovalo mě to. Chtěla jsem něco, co jejich problém vyřeší jednou pro vždy. 

Vše se totiž v nemocnici řešilo pouze na fyzické úrovni. Nikdo nepracoval holisticky, tedy že vnímal tělo, duši i mysl jako jeden celek.

Začala jsem se zajímat o psychosomatiku a psychoterapii. Snažila jsem se nahlédnout ke všem směrům, které mířily k tomu, aby klienti dokázali opustit své staré vzorce a tím pádem odcházeli uzdravení.

Moje nová cesta začala u techniky EFT, která mi otevřela brány světa, ve kterém jsem dodnes. Je to skvělá metoda, díky které jsou výsledky viditelné a kvalitní. Energetická psychologie je zajímavá odnož klasické psychologie a psychoterapie. Díky ní se mi hodně změnil život, ale hledala jsem něco, co urychlí moji práci. A moje cesta pokračovala.

Nechtěla jsem “trápit” klienty na terapii 4 hodiny, chtěla jsem něco, co dokáže pomoct do 60 minut. Během let jsem se zdokonalovala a pilovala své vlastní postupy a techniky, které mi dnes pomáhají při práci s klienty a tyto věci předávám lidem na kurzech, aby si dokázali pomoct sami. Aby nemuseli chodit k terapeutům, ale aby měli nástroje, díky kterým si vytvoří život takový, jaký chtějí. Aby si dokázali vyřešit příčinu svého problému a následně si nastavili to, jak to chtějí nově mít.
Je to velmi jednoduché a naučí se to opravdu každý. 

Velký posun ve své praxi vnímám objevení techniky Matrix Energetics od Dr. Richarda Bartletta, která mi dodala to, co jsem potřebovala. Jedná se o velmi moderní  techniku, kterou dnes s láskou předávám dál. Mé kurzy jsou velmi osobní, pro menší počet účastníku.  Chci, aby se to naučil každý. 

IMG_1646

Spojila jsem dva různé způsoby práce, především EFT a kvantovou terapii dle Dr. Bartletta, které jsem doplnila o mé vlastní zkušenosti, poznatky a techniky, které jsem získala díky vlastní praxi a práci s klienty.

 

Dohromady to dává celek, kterému říkám Cesta K Vnitřní Svobodě a Kvantování srdcem v Matrixu a to na svých kurzech předávám dále.

 

 

Andrea.

Moje články, které vám přiblíží, jak vnímám život a co předávám na svých kurzech. 

Dlouhé roky jsem žila v jednoduchém, avšak vnitřně destruktivním modu… být dobrá pro druhé. Ne pro sebe, ale pro druhé.
Lidé kolem mě byli spokojení nebo aspoň já si to myslela. A to jsem chtěla. Aby mě okolí přijímalo, aby mě měli rádi. Bylo jedno co chci já, důležití byli oni.
Vlastně mě to taky vyhovovalo, byl to můj vzorec přežití a já se cítila kvůli okolí dobře. Jenomže ten pocit byl kolísavý a postupem času vysilující a vyčerpávající.
Ono samozřejmě nešlo vyjít vstříc všem a zavděčit se všem.
Vůbec jsem nevnímala své potřeby, pocity a srdce. Bylo to očividnější a já to neviděla. Snažila jsem se přizpůsobit druhým, být taková jako mé okolí. Myslela jsem si, že je důležité se přizpůsobit.
Dneska to mám jinak.
Nebylo to za jeden den, přestat řešit okolí, ale opravdu to stojí za to 🙂
A tak vlastně začala má vlastní Cesta Vnitřní Svobody.

Motivační citáty a knihy říkají, že máte být sami sebou.
Tento krok lze sice udělat lusknutím prstu, že si ho prostě jednoduše řeknete, ale vaše podvědomí s vámi nebude souhlasit a pořád vám bude předkládat situace, kde vás může například chránit. Z evolučního i čistě historického hlediska chceme vždy někam patřit a jsme vychovávání k tomu, abychom se přizpůsobovali, aby nás to okolí přijímalo a mělo rádo.
Je to z dob, kdy tento model byl životně důležitý a otázkou života a smrti.
Dnes žijeme v jiné době a věřte, že můžete a nemusíte někam patřit, a přesto se můžete cítit svobodně. Toto na svých kurzech předávám. S klienty jdeme do kořene (příčiny) jejich pocitů a měníme úhel pohledu. Vlastně klient si sám zvolí, jak to bude chtít mít. začne komunikovat se svým podvědomím.
A co vůbec znamená být sám sebou?
Je to způsob života a přístupu k sobě. Je to umění vnímání sebe a svých pocitů.
Je to mít vlastní hodnoty, vlastní přesvědčení, priority, které jsou pro nás důležité. Protože toto vše je naše. A pokud to nedovolíme, nikdo nám je nevezme. Pokud stojí na pevných základech, které dřímají uvnitř vás.
Je na vás, jakou cestou se vydáte.

Podívejte se znovu na tu větu. Dokáže být krásný, když si to dovolíme.
Proč si nedovolíme mít život krásný?
Co nám v tom brání?
Jsou to různé názory druhých, které nám byly za náš život vštěpovány?
Je to společnost, ve které vyrůstáme?
Jsou to naši nejbližší, od kterých jsme převzali jejich vzorce?
Někdo tomu říká karma, někdo dědičný dluh. Někdo osud.
Pod tím vším se skrývá jedno – jsme to my sami.
My si to nedovolíme, protože se bojíme, že tohle nebo tamto není vhodné.
Že tohle nebo tamto není pro mě. Že tohle nebo tamto není je příliš náročné.
Žijeme si názory druhých, jejich zkušenosti, jejich úhel pohledu.
Jsou to nánosy, které nejsou naše.
Proto je dobré si odpovědět na otázku:
Kdybych byl sám, kdybych neměl zodpovědnost za své děti, kdyby mi bylo jedno, co mi říkají ostatní….. co bych dělal, aby MŮJ život byl krásný?
A proč si to tedy nedovolíme?
Pokud se naučíte vědomě zaměřovat pozornost na to, co chcete a ne na to, co nechceš, protože vaše podvědomí nezná rozdíl, jeho jediný úkol je vás chránit. Je to bodyguard, který neví kdy je vhodné tu emoci vyhnat do extrému a sepnout autopilota, protože s ním nejste v kontaktu.
Váš život může být krásný. Pokud si to dovolíte. Pokud na sobě zapracujete.
A toto je velký krok na Cestě Vnitřní Svobody.
A toto nejraději předávám na svých kurzech, kdy s klienty pracujeme na odstranění jejich podvědomých programů, jejich limitů, které jim někdo nastavil v dětství.

Ego není nepřítel.
Je to tvůj spojenec, tvůj partner. Začni ho tak vnímat.
Duchovní nauky a východní filozofie hlásají, že se máme zbavit svého ega. Nebo v tom horším případě ho dokonce potlačovat. Je to jako byste chtěli potlačovat sami sebe, protože ego je součástí vás. Z nějakého důvodu ho na této planetě máme, tak proč ho proboha potlačovat, změkčovat, zbavovat se ho?
Pokud budeme vnímat EGO jako náš hnací motor, jako partnera a spojence, dokážeme velké věci. Je v pořádku něco chtít, je v pořádku hodnotit okolní svět.
Zkus jednoduché cvičení. Zavři si oči, představ si své ego a začni s ním promlouvat.
Jak vypadá? Jakou má barvu, jaký má tvar, co ti chce říct? Uvidíš, že tě nechce ničit.
Chce, ať ho vnímáš.
Na kurzech se učíme, jak si své ego zpracovat.
Resp. jak si zpracovat své bloky z dětství, z dob dospívání, kdy naše vnímání a chápání bylo omezené a začali jsme si přenášet od rodičů, babiček, dědečků a našeho okolí JEJICH vzorce chování, které jsme považovali za správné, protože nebyl nikdo, kdo by nám vysvětlil, že si můžeme vybrat. Že máme právo a že máme svobodu být takoví, jak chceme.
Proto nás dnes často přepadávají strachy, obavy, různé emoce, které se s námi snaží komunikovat, jen si toho nevšímáme.
Na kurzech jdeme po příčině. Jednoduše, pragmaticky.
Poté díky prožitku dané situace získáme jiný náhled, jiný úhel pohledu. A nastavíme si, jak to vlastně chceme. Jak chceme situace řešit, aby to už nebylo na autopilota, aby nás naše ego třeba neomezovalo, naopak nám pomáhalo dosáhnout výsledku, který chceme.
Cesta k vnitřní svobodě může začínat pro vás i takto.
A nebojte se, není to pro vyvolené. Je to pro každého.
Každý se dokáže naučit vnímat sám sebe a následně si zpracovat vlastní omezení.
Jsou totiž jenom vaše 🙂

Když se ohlédneš zpátky ve svém životě a podíváš se, jakou cestu jsi ušel.
Co tam uvidíš?
Uvidíš tam spousty překážek, které jsi musel zdolat.
Uvidíš tam rány, které jsi dostal. Uvědomíš si, že jsi se trápil, že jsi trpěl.
Že přišly okamžiky, kdy ti nebylo do smíchu. Kdy jsi přišel o to, na čem ti nejvíc záleželo.
Ale jsi pořád tady. Žiješ! Zvládl jsi to.
A i když si to třeba nemyslíš, zvládl jsi to úspěšně. Opravdu.
Tak teď zavři oči, usměj se na sebe, na svůj život a oceň se jednotlivě za každou překážku, za každou bolest, kterou jsi musel prožít a uvědom si každé vítězství, každou novou zkušenost, kterou jsi tím získal.
Oceň se za tu sílu, kterou v sobě máš, protože ona tam je.
A to, že ji nevidíš, vůbec nevadí. Zkus to jednoduché cvičení, ucítíš ji. Z ničeho nic.
Je pořád s tebou a čeká, až ji začneš vnímat. Až ji začneš používat.
To je Cesta k vnitřní svobodě.

Oceň se! Pochval se! Jsi úžasná bytost.

Často chceme, aby nás chválil, miloval a oceňoval někdo druhý. Aby nás o tom ujistil.
Rodič, partner, přátelé, kolegové.
Pro někoho je to jako droga. Ta mocná pochvala, to ujištění, které vždycky potěší. A když se nedostaví, cítíte se mizerně. Říkáte si, co jste udělali špatně, proč nám to okolí už neříká. Copak nás nemají rádi? Začneme prahnout po iluzi toho, že druhý člověk o nás ví více, než my sami o sobě. Ale to přeci není pravda.

Není důležité, aby vás chválil někdo druhý. Úspěch i neúspěch je vždy jenom Váš!
Vy máte právo se ocenit za obojí. Buď získáte, co chcete a nebo zkušenost, kterou je dobré vnímat jako něco nového.

Je jednoduché to psát, někdy horší žít. Je důležité mít zpracované základní vztahy – rodiče, sourozence, vychovatele, partnery, vztah sám se sebou.
Díky tomu potom zjistíme, a začneme to žít, že sebeláska, sebehodnota a vnitřní radost jsou naše silné zdroje, které nám umožní mít život podle sebe.
To je cesta k vnitřní svobodě.

Kontaktní formulář

Napište mi :-)

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?